Vi som arbetar på Estate Service:


Régis MASSELOT

Ägare / Ansvarig mäklare

Telefon: 04 93 45 62 51
Mobil: 06 26 33 01 56
Skype : masselotregis
Fax : 04 97 06 31 46
E-Mail : regis@estateservice.fr

Språk: Franska och Engelska


Linda BRODD

Ägare / Verkställande Direktör / Mäklare

Linda Brodd bor och arbetar i CANNES . VD för mäklarbyrån Estate Service i Cannes . Hon har specialiserat sig i att hitta lägenheter och villor till våra svenska och skandinaviska kunder på den franska Rivieran.

Mobil: 06 13 66 50 69
Skype : broddan77
Fax : 04 97 06 31 46
E-Mail : linda@estateservice.fr

Språk: Svenska, Engelska, Franska

   

Viveka Edquist

Mäklare

Viveka Edquist är svensk och har bott i Cannes i 13 år. Hon känner mycket väl till alla områden i Cannes och var det är bra att investera i en fastighet. Kontakta Viveka om du söker hus eller lägenhet i Cannes med omnejd.

Mobil: 06 22 23 12 94
E-Mail : viveka@estateservice.fr

Språk: Svenska, Engelska och Franska

Marine FOUCAULT

Mäklare

Mobil: 06 50 12 34 13
E-Mail : marine@estateservice.fr
Språk: Franska

 

Wilfried HABICH

Mäklare

Mobil: 06 09 10 02 89

E-Mail : wilfried@estateservice.fr

Språk: Franska, Engelska, Tyska, Italienska

 

Aline SIMON

Mäklare

Mobil: 06 64 87 59 08

E-Mail : aline@estateservice.fr

Språk: Franska


Cynthia TARNAT

Mäklare

Mobil: 06 21 40 47 43
Språk: Franska, engelska, Italienska

 

Stéphanie TABARY

Ansvarig för uthyrningar

Mobil: 06 22 82 91 25
E-Mail : stephanie@estateservice.fr
Språk: Franska

Anette HENRIKSSON

Mäklarassistent

Telefon:  04 93 45 62 51
E-Mail : anette@estateservice.fr

Språk: Svenska, Engelska, Franska och Polska

 

 

 

 

 

 

 

 

Notify ACAI

Marknadsdirektör och Estate Service maskot

Acai har bott i Frankrike i snart 3 år, varav 1 år i Cannes, tillsammans med sin mamma Anette Henriksson som jobbar hos oss som mäklarassistent. Han kommer från Ljusterö i Stockholm, från en kennel som heter Notify Poodels. Vill du träffa Acai och ta en kopp kaffe på en av våra kontor är du välkommen. Acai finns för det mesta på kontoret i Basse Californie, med undantag för tisdagar på förmiddagen, då kan du träffa honom på kontoret i Palm Beach!